EPCOS - TDK Electronics B32774D4106K000
B32774D4106K000
Part No.:
B32774D4106K000
Datasheet:
ShinYuaB32774D4106K000.pdf
Description:
CAP FILM 10UF 10% 450VDC RADIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
450V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
10.9 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.591 W (31.50mm x 15.00mm)
Height-Seated(Max):
0.965 (24.50mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)