EPCOS - TDK Electronics B32776G0126J000
B32776G0126J000
Part No.:
B32776G0126J000
Datasheet:
ShinYuaB32776G0126J000.pdf
Description:
CAP FILM 12UF 5% 1.1KVDC RADIAL
Capacitance:
12 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1100V (1.1kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
6.5 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.634 L x 0.787 W (41.50mm x 20.00mm)
Height-Seated(Max):
1.555 (39.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)