EPCOS - TDK Electronics B32776G1805K000
B32776G1805K000
Part No.:
B32776G1805K000
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32776G1805K000.pdf
Description:
CAP FILM 8UF 10% 1.3KVDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Capacitance:
8 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1300V (1.3kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
8 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.634 L x 0.787 W (41.50mm x 20.00mm)
Height-Seated(Max):
1.555 (39.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)