EPCOS - TDK Electronics B32776G4406K000
B32776G4406K000
Part No.:
B32776G4406K000
Datasheet:
ShinYuaB32776G4406K000.pdf
Description:
CAP FILM 40UF 10% 450VDC RADIAL
Capacitance:
40 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
450V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.654 L x 1.102 W (42.00mm x 28.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)