EPCOS - TDK Electronics B32776H6565K000
B32776H6565K000
Part No.:
B32776H6565K000
Datasheet:
ShinYuaB32776H6565K000.pdf
Description:
CAP FILM 5.6UF 10% 1.5KVDC RAD
Series:
B3277*H* - MKP DC-Link Humidity
Capacitance:
5.6 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1500V (1.5kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
9.5 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.654 L x 1.102 W (42.00mm x 28.00mm)
Height-Seated(Max):
1.673 (42.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)