EPCOS - TDK Electronics B32776T5126K000
B32776T5126K000
Part No.:
B32776T5126K000
Datasheet:
ShinYuaB32776T5126K000.pdf
Description:
CAP FILM 12UF 10% 575VDC RADIAL
Capacitance:
12 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
575V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)