EPCOS - TDK Electronics B32776T9755K000
B32776T9755K000
Part No.:
B32776T9755K000
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32776T9755K000.pdf
Description:
CAP FILM 7.5UF 10% 900VDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Capacitance:
7.5 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
900V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
17.8 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.634 L x 0.945 W (41.50mm x 24.00mm)
Height-Seated(Max):
0.748 (19.00mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)