EPCOS - TDK Electronics B32778J1127K000
B32778J1127K000
Part No.:
B32778J1127K000
Package:
12-DIP
Datasheet:
ShinYuaB32778J1127K000.pdf
Description:
CAP FILM 120UF 10% 1.3KVDC 12DIP
  • Related Categories
Package/Case:
12-DIP
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1300V (1.3kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.7 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
2.264 L x 5.118 W (57.50mm x 130.00mm)
Height-Seated(Max):
2.283 (58.00mm)
LeadSpacing:
2.067 (52.50mm)