EPCOS - TDK Electronics B32911A3333M000
B32911A3333M000
Part No.:
B32911A3333M000
Datasheet:
ShinYuaB32911A3333M000.pdf
Description:
CAP FILM 0.033UF 20% 760VDC RAD
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
330V
VoltageRating-DC:
760V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.236 W (13.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)