EPCOS - TDK Electronics B32911B3223M000
B32911B3223M000
Part No.:
B32911B3223M000
Datasheet:
ShinYuaB32911B3223M000.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 20% 760VDC RAD
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
330V
VoltageRating-DC:
760V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.197 W (13.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)