EPCOS - TDK Electronics B32912A3104M189
B32912A3104M189
Part No.:
B32912A3104M189
Datasheet:
ShinYuaB32912A3104M189.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 760VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
330V
VoltageRating-DC:
760V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)