EPCOS - TDK Electronics B32912B5103K000
B32912B5103K000
Part No.:
B32912B5103K000
Datasheet:
ShinYuaB32912B5103K000.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 1KVDC RAD
Packaging:
Bulk
Series:
B3291*A/B5 - X1 530V
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
530V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)