EPCOS - TDK Electronics B32916A3475M000
B32916A3475M000
Part No.:
B32916A3475M000
Datasheet:
ShinYuaB32916A3475M000.pdf
Description:
CAP FILM 4.7UF 20% 760VDC RADIAL
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
330V
VoltageRating-DC:
760V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.634 L x 0.787 W (41.50mm x 20.00mm)
Height-Seated(Max):
1.555 (39.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)