EPCOS - TDK Electronics B32921C3223K000
B32921C3223K000
Part No.:
B32921C3223K000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32921C3223K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
B3292*C/D - X2 Standard
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.354 (9.00mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)