EPCOS - TDK Electronics B32922C3223M189
B32922C3223M189
Part No.:
B32922C3223M189
Datasheet:
ShinYuaB32922C3223M189.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 20% 630VDC RAD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
B3292*C/D - X2 Standard
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)