EPCOS - TDK Electronics B32922C3224K189
B32922C3224K189
Part No.:
B32922C3224K189
Datasheet:
ShinYuaB32922C3224K189.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)