EPCOS - TDK Electronics B32922C3334K289
B32922C3334K289
Part No.:
B32922C3334K289
Datasheet:
ShinYuaB32922C3334K289.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.315 W (18.00mm x 8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.551 (14.00mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)