EPCOS - TDK Electronics B32922C3474M000
B32922C3474M000
Part No.:
B32922C3474M000
Datasheet:
ShinYuaB32922C3474M000.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.354 W (18.00mm x 9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.689 (17.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)