EPCOS - TDK Electronics B32922C3684M189
B32922C3684M189
Part No.:
B32922C3684M189
Datasheet:
ShinYuaB32922C3684M189.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 20% 630VDC RAD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.433 W (18.00mm x 11.00mm)
Height-Seated(Max):
0.728 (18.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)