EPCOS - TDK Electronics B32923C3334M289
B32923C3334M289
Part No.:
B32923C3334M289
Datasheet:
ShinYuaB32923C3334M289.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 20% 630VDC RAD
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.591 (15.00mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)