EPCOS - TDK Electronics B32923C3474M289
B32923C3474M289
Part No.:
B32923C3474M289
Datasheet:
ShinYuaB32923C3474M289.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.043 L x 0.335 W (26.50mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.650 (16.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)