EPCOS - TDK Electronics B32924B4185K000
B32924B4185K000
Part No.:
B32924B4185K000
Datasheet:
ShinYuaB32924B4185K000.pdf
Description:
CAP FILM 1.8UF 10% 650VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B3292*A/B - X2 High Current
Capacitance:
1.8 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
350V
VoltageRating-DC:
650V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.630 W (31.50mm x 16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)