EPCOS - TDK Electronics B32924C3105K189
B32924C3105K189
Part No.:
B32924C3105K189
Datasheet:
ShinYuaB32924C3105K189.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
B3292*C/D - X2 Standard
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.433 W (31.50mm x 11.00mm)
Height-Seated(Max):
0.748 (19.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)