EPCOS - TDK Electronics B32926C3106K000
B32926C3106K000
Part No.:
B32926C3106K000
Datasheet:
ShinYuaB32926C3106K000.pdf
Description:
CAP FILM 10UF 10% 630VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B3292*C/D - X2 Standard
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.634 L x 1.102 W (41.50mm x 28.00mm)
Height-Seated(Max):
1.673 (42.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)