EPCOS - TDK Electronics B32926H3475K000
B32926H3475K000
Part No.:
B32926H3475K000
Datasheet:
ShinYuaB32926H3475K000.pdf
Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 630VDC RADIAL
Series:
B3292*H/J - X2 High Humidity
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.654 L x 0.709 W (42.00mm x 18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.280 (32.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)