EPCOS - TDK Electronics B32932A3104K000
B32932A3104K000
Part No.:
B32932A3104K000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32932A3104K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 305VAC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
B3293* - X2 Heavy Duty
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
305V
VoltageRating-DC:
DielectricMaterial:
Polyester, Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.709 L x 0.236 W (18.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)