EPCOS - TDK Electronics B32932A3104K189
B32932A3104K189
Part No.:
B32932A3104K189
Datasheet:
ShinYuaB32932A3104K189.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 305VAC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
305V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.236 W (18.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)