EPCOS - TDK Electronics B32932A3224K189
B32932A3224K189
Part No.:
B32932A3224K189
Datasheet:
ShinYuaB32932A3224K189.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 305VAC RAD
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
305V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.571 (14.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)