EPCOS - TDK Electronics B32932A3474M189
B32932A3474M189
Part No.:
B32932A3474M189
Datasheet:
ShinYuaB32932A3474M189.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 20% 305VAC RAD
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
305V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.433 W (18.00mm x 11.00mm)
Height-Seated(Max):
0.728 (18.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)