EPCOS - TDK Electronics B37979N1820J054
B37979N1820J054
Part No.:
B37979N1820J054
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB37979N1820J054.pdf
Description:
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
B37979N
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.217 (5.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)