EPCOS - TDK Electronics B37984M5684K054
B37984M5684K054
Part No.:
B37984M5684K054
Datasheet:
ShinYuaB37984M5684K054.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
B37984M
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.354 L x 0.295 W (9.00mm x 7.50mm)
Height-Seated(Max):
0.098 (2.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)