EPCOS - TDK Electronics B37987F1223K000
B37987F1223K000
Part No.:
B37987F1223K000
Datasheet:
ShinYuaB37987F1223K000.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B37987F
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.098 (2.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)