EPCOS - TDK Electronics B37987F5154K051
B37987F5154K051
Part No.:
B37987F5154K051
Datasheet:
ShinYuaB37987F5154K051.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
B37987F
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.098 (2.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)