EPCOS - TDK Electronics B41022A8225M
B41022A8225M
Part No.:
B41022A8225M
Datasheet:
ShinYuaB41022A8225M.pdf
Description:
CAP ALUM 2.2UF 20% 63V RADIAL
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
20 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.059 (1.50mm)
Size/Dimension:
0.157 Dia (4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)