EPCOS - TDK Electronics B41022A8335M
B41022A8335M
Part No.:
B41022A8335M
Datasheet:
ShinYuaB41022A8335M.pdf
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 63V RADIAL
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
25 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)