EPCOS - TDK Electronics B41041B5227M
B41041B5227M
Part No.:
B41041B5227M
Datasheet:
ShinYuaB41041B5227M.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Series:
B41041
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.551 (14.00mm)