EPCOS - TDK Electronics B41458B5689M000
B41458B5689M000
Part No.:
B41458B5689M000
Datasheet:
ShinYuaB41458B5689M000.pdf
Description:
CAP ALUM 68000UF 20% 25V SCREW
Series:
B41458
ProductStatus:
Active
Capacitance:
68000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
12mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
13 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
9.3 mOhms
LeadSpacing:
0.874 (22.20mm)
Size/Dimension:
2.032 Dia (51.60mm)
Height-Seated(Max):
3.217 (81.70mm)