EPCOS - TDK Electronics B41691A5477Q7
B41691A5477Q7
Part No.:
B41691A5477Q7
Datasheet:
ShinYuaB41691A5477Q7.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 25V AXIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B41691
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
210mOhm @ 100Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.2 A @ 10 kHz
Impedance:
102 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.551 Dia x 0.984 L (14.00mm x 25.00mm)