EPCOS - TDK Electronics B41691A7228Q7
B41691A7228Q7
Part No.:
B41691A7228Q7
Datasheet:
ShinYuaB41691A7228Q7.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 40V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
39mOhm @ 100Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
7 A @ 10 kHz
Impedance:
20 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.827 Dia x 1.535 L (21.00mm x 39.00mm)