EPCOS - TDK Electronics B41691A7337Q9
B41691A7337Q9
Part No.:
B41691A7337Q9
Datasheet:
ShinYuaB41691A7337Q9.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 40V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
240mOhm @ 100Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.3 A @ 10 kHz
Impedance:
105 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.472 Dia x 1.181 L (12.00mm x 30.00mm)