EPCOS - TDK Electronics B41691A7687Q9
B41691A7687Q9
Part No.:
B41691A7687Q9
Datasheet:
ShinYuaB41691A7687Q9.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 40V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
120mOhm @ 100Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
3.1 A @ 10 kHz
Impedance:
60 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.630 Dia x 1.181 L (16.00mm x 30.00mm)