EPCOS - TDK Electronics B41691A8157Q9
B41691A8157Q9
Part No.:
B41691A8157Q9
Datasheet:
ShinYuaB41691A8157Q9.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 63V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
380mOhm @ 100Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.2 A @ 10 kHz
Impedance:
110 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.551 Dia x 0.984 L (14.00mm x 25.00mm)