EPCOS - TDK Electronics B41691A8477Q7
B41691A8477Q7
Part No.:
B41691A8477Q7
Datasheet:
ShinYuaB41691A8477Q7.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 63V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
120mOhm @ 100Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
4.4 A @ 10 kHz
Impedance:
40 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.630 Dia x 1.535 L (16.00mm x 39.00mm)