EPCOS - TDK Electronics B41691B8477Q7
B41691B8477Q7
Part No.:
B41691B8477Q7
Datasheet:
ShinYuaB41691B8477Q7.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 63V AXIAL
Series:
B41691
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
114mOhm @ 100Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
4.5 A @ 10 kHz
Impedance:
36 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.181 L (18.00mm x 30.00mm)