EPCOS - TDK Electronics B41692A5687Q9
B41692A5687Q9
Part No.:
B41692A5687Q9
Datasheet:
ShinYuaB41692A5687Q9.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 25V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
250mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
1.95 A @ 10 kHz
Impedance:
155 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.472 Dia x 1.181 L (12.00mm x 30.00mm)