EPCOS - TDK Electronics B41692A8227Q7
B41692A8227Q7
Part No.:
B41692A8227Q7
Datasheet:
ShinYuaB41692A8227Q7.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 63V AXIAL
Series:
B41692
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
350mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
2.05 A @ 10 kHz
Impedance:
138 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.472 Dia x 1.181 L (12.00mm x 30.00mm)