EPCOS - TDK Electronics B41692A8337Q7
B41692A8337Q7
Part No.:
B41692A8337Q7
Datasheet:
ShinYuaB41692A8337Q7.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 63V AXIAL
Series:
B41692
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
240mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
2.55 A @ 10 kHz
Impedance:
95 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.551 Dia x 1.181 L (14.00mm x 30.00mm)