EPCOS - TDK Electronics B41693A477Q7
B41693A477Q7
Part No.:
B41693A477Q7
Datasheet:
ShinYuaB41693A477Q7.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 75V AXIAL
Series:
B41693
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
75 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
140mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Impedance:
48 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.535 L (18.00mm x 39.00mm)