EPCOS - TDK Electronics B41693A5188Q7
B41693A5188Q7
Part No.:
B41693A5188Q7
Datasheet:
ShinYuaB41693A5188Q7.pdf
Description:
CAP ALUM 1800UF 25V AXIAL
Series:
B41693
Capacitance:
1800 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
70mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
4.45 A @ 10 kHz
Impedance:
30 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.787 Dia x 1.142 L (20.00mm x 29.00mm)