EPCOS - TDK Electronics B41695A8228Q7
B41695A8228Q7
Part No.:
B41695A8228Q7
Datasheet:
ShinYuaB41695A8228Q7.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 63V AXIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B41695
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
45mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
6.6 A @ 10 kHz
Impedance:
24 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.827 Dia x 1.929 L (21.00mm x 49.00mm)